Dlaczego niektóre rasy psów żyją krócej? Poznaj genetyczne i zdrowotne przyczyny skrócenia długości życia oraz pięć ras psów, które mają najkrótszą średnią żywotność. Sprawdź, jak odpowiednia opieka i dieta mogą wpływać na długość życia Twojego psa.
Z naszego bloga
Twój pies ma problemy z regularnym wypróżnianiem? Zaparcia u psów nie są tylko niekomfortowe, ale mogą być także sygnałem innych problemów zdrowotnych. Poznaj skuteczne sposoby na łagodzenie i zapobieganie zatwardzeniom, aby Twój pies mógł cieszyć się zdrowiem i witalnością.
Czy wiesz, że odpowiednio wybrany moment sterylizacji może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia niektórych chorób u Twojej suczki, a także wpłynąć na jej zachowanie? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, kiedy jest najlepszy czas na przeprowadzenie tego zabiegu oraz jakie korzyści niesie on dla zdrowia Twojego psa.
Popularne, lubiane, a zarazem szalone - tak można określić retrievery. Psy kochane przez rodziców i dzieci. Jakie są różnice pomiędzy labradorem a golden retrieverem? Na którego psiaka warto się zdecydować? Sprawdź sam!
Nadwaga nie jest dobra dla żadnego psa, niezależnie w jakim jest wieku. Jednak odchudzanie psa seniora może być nieco bardziej skomplikowane, ze względu na możliwe choroby, ograniczoną aktywność fizyczną czy wolniejszy metabolizm. Zobacz, jak odchudzić psa seniora w zdrowy i efektywny sposób, aby mógł jeszcze długo cieszyć się dobrą kondycją.
Wyziębienie, niska temperatura organizmu, drżenie, czy apatia, to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się u psa z hipotermią. Gdy pies przez dłuższy będzie przebywał w zimnie może doznać szoku termicznego lub syndromu zimnego ogona. Taki psiak narażony jest nawet na śmierć. Przeczytaj, czym jest hipotermia u psa i jak sobie z nią poradzić.
Mięso powinno stanowić podstawowy składnik diety dla psa. Jednak, który gatunek mięsa będzie dla niego najlepszy? Zadbaj o dobre odżywianie swojego pupila i wybierz gatunek mięsa, który dostarczy mu najwięcej potrzebnych składników i witamin!
Czy u Twojego pupila często występują reakcje alarmujące jak wzdęcia, czy biegunki po zjedzeniu konkretnej karmy? A może często się drapie lub wylizuje? To może być oznaka alergii pokarmowej! W jaki sposób nie pomylić jej ze zwykłą nietolerancją na konkretny składnik i jak wyeliminować alergen z diety? Wyjaśniamy!