O czym mówią kocie wąsy?

Wibrysy to nie tylko dłuższe „wąsy” które zdobią koci pyszczek ale również stanowią one jeden z najważniejszych zmysłów tego zwierzaka i są mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Przyglądając się swojemu pupilowi, zwróć uwagę na to, jak jego wąsy zachowują się w różnych sytuacjach. Z łatwością dostrzeżesz, jak znaczącą rolę odgrywają w jego codzienności.

Czytaj więcej
Dlaczego kot mruczy?

W kulturze przyjęło się, że mruczenie kota oznacza jego zadowolenie i to, że pupil jest szczęśliwy. Tak naprawdę specyfika mruczenia czworonoga — znaczenie tego zjawiska i jego powody — jest bardziej złożona. By poznać przyczyny mruczenia, warto zagłębiać się w kocie emocje i postarać się je interpretować.

Czytaj więcej
Dlaczego pies się ślini?

Z pewnością wiesz, że każdy pies się ślini. Jedne rasy mniej, inne bardziej - na przykład psy molosowate. Na obfitość wydzielania śliny ma wpływ wiele czynników. Poniżej przeczytasz, co może powodować wzmożone ślinienie się i jak sobie z tym poradzić.

Czytaj więcej
Czy wiesz w jaki sposób  pomóc psu ochłodzić się latem podczas upałów?

Okres letni niesie ze sobą duże skoki temperatur. Nam samym ciężko jest wytrzymać, gdy wzrasta ona powyżej 25°C. Co w takim razie czują nasze zwierzaki? Możemy tylko przypuszczać, że zwierzęta pod grubą okrywą sierści męczą się, gdy na dworze panuje upał. Niektóre czworonogi są na niego bardziej wrażliwe, do tej grupy możemy zaliczyć psy chore, szczenięta, psich seniorów, a także niektóre rasy, np. mopsy.

Czytaj więcej
Czy Twój kot boi się burzy?

Pogoda latem bywa zmienna: upalne dni przeplatają się z chłodniejszymi nocami, często pojawiają się burze. Stanowią one wyzwanie dla nerwów niejednego czworonoga. W przypadku z natury ostrożnych kotów są wręcz prawdziwą próbą dla kociego spokoju.

Czytaj więcej
pixel