Grzebienie i szczotki dla psów

ilość produktów: 65

Jedną z głównych czynności pielęgnacyjnych sierści psa jest regularne wyczesywanie za pomocą szczotki dla psów. Akcesoria w postaci zgrzebła, grzebienia czy gumowej rękawicy powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego właściciela psa. Regularne wyczesywanie sierści pomaga w jej wymianie. Twój pupil znacznie szybciej zakończy okres linienia, jeśli będziesz regularnie wyczesywać martwe włosie.

Potrzebujesz szczotki do czesania psa? Sprawdź ofertę sklepu Lugers.pl

Szczotki dla psów są wykonane z różnych materiałów i mają różną formę. Włosie szczotki, które sięga do samej skóry psa pozwoli Ci podczas wyczesywania wykonać delikatny masaż skóry, pobudzając znajdujące się w niej cebulki włosów do wzrostu. W naszej ofercie znajdziesz różne szczotki do czesania psa, dzięki czemu dobierzesz odpowiedni model do rodzaju sierści pupila.

 

Jakie są rodzaje szczotek dla psów?

W naszym sklepie dostępne są popularne pudlówki dla psa, gumowe rękawice, grzebienie, a także szczotki z metalowym lub naturalnym włosiem. Każdy model szczotki różni się nieco swoją budową, przez co jest polecany do innego rodzaju sierści.

 

Pudlówki dla psa mają włosie wykonane z drobnych metalowych drucików zagiętych na końcu pod kątem 30°. Dzięki takiej budowie już po kilku pociągnięciach jesteś w stanie usunąć grubą warstwę podszerstka. Tego typu szczotki do wyczesywania psa mogę mieć obudowę plastikową lub drewnianą. W naszym sklepie znajdziesz je w różnych rozmiarach.

 

Oprócz tego dostępne są szczotki do wyczesywania psa z gęstym, ale miękkim włosiem. Najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów. Możesz sięgnąć także po modele gumowe o krótkich i zaokrąglonych końcówkach, dzięki czemu są idealne do zbierania długich włosów i sierści.

 

Jak dobrać szczotki do wyczesywania psa?

Szczotki do wyczesywania psa należy dobrać do rodzaju sierści pupila. Przed wyborem koniecznie weź pod uwagę długość, gęstość sierści swojego pupila oraz obecność podszerstki. Do sierści krótkiej i gęstej najlepiej używać pudlówki. Z kolei do wyczesywania psów długowłosych warto sięgnąć po grzebienie dla psów oraz gęste szczotki z miękkim włosiem, które wygładzą i nabłyszczą sierść.

 

Warto także wziąć pod uwagę, że sierść na różnych częściach ciała psa jest inna. Warto zatem mieć w domu różne akcesoria do czesania psa. Do wyczesywania brzucha lub innych delikatnych miejsc warto sięgnąć po szczotki dla zwierząt wykonane z miękkiej gumy.

 

W naszym sklepie znajdziesz także szczotki dla zwierząt dwustronne, dzięki czemu szybko dopasujesz rodzaj włosia do wyczesywanych miejsc.

pixel