Aktualności

Ryby w kociej diecie
Dlaczego koty uwielbiają jeść ryby? I czy w ogóle powinny je spożywać? Przeczytaj, jakie właściwości zdrowotne mają ryby w kociej diecie, oraz w jakich okolicznościach i formie należy je mu podawać. Które ryby są zdrowe dla kota, a których absolutnie nie powinien jeść? Nasi specjaliści przygotowali mały poradnik
Czytaj więcej
Jak odchudzić psa seniora?
Nadwaga nie jest dobra dla żadnego psa, niezależnie w jakim jest wieku. Jednak odchudzanie psa seniora może być nieco bardziej skomplikowane, ze względu na możliwe choroby, ograniczoną aktywność fizyczną czy wolniejszy metabolizm. Zobacz, jak odchudzić psa seniora w zdrowy i efektywny sposób, aby mógł jeszcze długo cieszyć się dobrą kondycją.
Czytaj więcej
Hipotermia i syndrom zimnego ogona u psa - objawy i leczenie
Wyziębienie, niska temperatura organizmu, drżenie, czy apatia, to tylko niektóre z objawów, jakie pojawiają się u psa z hipotermią. Gdy pies przez dłuższy będzie przebywał w zimnie może doznać szoku termicznego lub syndromu zimnego ogona. Taki psiak narażony jest nawet na śmierć. Przeczytaj, czym jest hipotermia u psa i jak sobie z nią poradzić.
Czytaj więcej
Jaki rodzaj mięsa wybrać dla psa?
Mięso powinno stanowić podstawowy składnik diety dla psa. Jednak, który gatunek mięsa będzie dla niego najlepszy? Zadbaj o dobre odżywianie swojego pupila i wybierz gatunek mięsa, który dostarczy mu najwięcej potrzebnych składników i witamin!
Czytaj więcej
Uczulenie psa na kurczaka — czy pies może mieć uczulenie na mięso?
Czy u Twojego pupila często występują reakcje alarmujące jak wzdęcia, czy biegunki po zjedzeniu konkretnej karmy? A może często się drapie lub wylizuje? To może być oznaka alergii pokarmowej! W jaki sposób nie pomylić jej ze zwykłą nietolerancją na konkretny składnik i jak wyeliminować alergen z diety? Wyjaśniamy!
Czytaj więcej
Gdzie pies powinien mieć legowisko?
Chcesz, aby Twój pies czuł się w domu bezpiecznie? Znajdź dla niego odpowiednie miejsce! Gdzie powinno znajdować się legowisko dla psa i o jakie warunki należy zadbać? Koniecznie sprawdź!
Czytaj więcej
pixel